میکرودرم ابریژن

در دنیای امروز بعد از گذر از دوران پر زرق و برق آرایش‌های غلیظ و استفاده از انواع مواد آرایشی مرغوب و غیر مرغوب، داشتن پوست شاداب و کمترین استفاده از مواد آرایشی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. یکی از روش‌های نوین برای دست‌یابی به این هدف، استفاده از روش میکرودرم ابریژن است.

میکرودرم ابریژن، راهی برای بازگشت پوست شاداب جوانی

بعد از گذشت سال‌ها استفاده از انواع مختلف مواد آرایشی و آسیب‌های جدی وارد شده به پوست صورت، در این روزها شاهد این مسئله هستیم که همگی انسان‌ها از جوانان گرفته تا افراد مسن‌تر، به دنبال پیدا کردن راهی هستند که بتوانند این آسیب‌ها را جبران کنند. قرار گرفتن در معرض مواد مختلف آسیب رسان، یا حتی در معرض پرتوهای خورشید بدون استفاده از ضدآفتاب‌های مناسب و یا نقاب‌ها، باعث شده پوست ما به خصوص پوست صورت که بیشتر در معرض است، شادابی، لطافت و سرزندگی خود را از دست بدهد. در سایت‌های مختلف اینترنتی، روش‌های گوناگونی برای بازگشت پوست به سلامت قبلی خود ارائه می‌شود. یکی از این راه‌ها که همواره مورد استقبال زنان و مردان قرار می‌گیرد، استفاده از روشی به نام میکرودرم ابریژن است که با برداشتن لایه‌های سطحی، به پوست کمک می‌کند طراوت خود را بازیابد.


آشنایی با روش میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک روش غیر شیمیایی و کم تهاجم است که معمولا به عنوان روشی برای لایه برداری از پوست استفاده می‌شود. در روش میکرودرم ابریژن، با از بین بردن لایه‌های سطحی پوست که اغلب سلول‌های مرده و آسیب دیده‌ی بافت پوست هستند، تا حد زیادی طراوت پوست برمی‌گردد. این روش که توسط پزشکان متخصص وبیوتی تراپیست های با تجربه انجام می‌شود، برای بهتر شدن بافت پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. روش میکرودرم ابریژن را می‌توانیم برای از بین بردن آثار آفتاب سوختگی، چین و چروک‌های سطحی، خطوط ریز صورت، لکه‌هایی که بر اثر افزایش سن ایجاد شده‌اند، جای زخم و آکنه و سایر آسیب‌های پوستی انجام دهیم. در این روش، از دستگاهی خاص با یک سطح ساینده و بلورهای ظریف اکسید آلومینیوم و یا بی‌کربنات سدیم برای ساییدن سطح پوست و از بین بردن سلول‌های مرده استفاده می‌کنیم. روش میکرودرم ابریژن برای تمامی انواع پوست و رنگ‌های مختلف پوستی قابل انجام است فقط میزان سایش بسته به نوع پوست متفاوت است.

آماده شدن برای انجام میکرودرم ابریژن

از آنجا که این روش، کاملا کم تهاجم است و هیچ گونه آسیبی برای پوست در پی ندارد، ایجاد آمادگی انجام برای میکرودرم ابریژن، کارهای کمی نیاز است. مثلا می‌توانید در صورت داشتن هرگونه نگرانی در مورد پوست خود، با پزشک متخصص مشورت کنید تا مطمئن شود این روش برای پوست شما و همچنین برای نوع عارضه‌ی پوستی شما مناسب است یا خیر. از طرف دیگر پیشنهاد می‌کنیم اگر در گذشته کارهای پوستی و یا جراحی‌های پوستی داشته اید و یا در صورت داشتن هرگونه آلرژی و شرایط خاص پزشکی، حتما با پزشک متخصص پوست و زیبایی مورد نظر خود مشورت کنید. با توجه به نوع پوست، ممکن است لازم باشد از حداقل دوهفته قبل از انجام روش میکرودرم ابریژن، از قرار گرفتن در معرض آفتاب، استفاده از کرم‌های برنزه کننده و حتی اپیلاسیون صورت خودداری کنید. همچنین ممکن از لازم باشد حداقل از سه روز قبل از شروع درمان با این روش، از کرم و ماسک‌های لایه بردار استفاده کنید و در هنگام اقدام به انجام میکرودرم ابریژن، حتما مطمئن باشید هیچ گونه آرایشی روی پوست خود ندارید وپوستتان کاملا تمیز و ضدعفونی شده باشد.


چگونگی انجام میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن روشی است که در مطب و توسط پزشکان متخصص پوست و یا افراد دوره دیده‌ی مجرب انجام می‌شود. این روش حدود یک ساعت زمان می‌برد و تقریبا بدون درد است. در این روش، به کمک دستگاه‌، بلورهای نازک مواد مورد استفاده را بر روی پوست صورت حرکت می‌دهیم و این بلورها به آرامی شروع به خراشیدن سطح و از بین بردن لایه‌های شاخی پوست می‌کنند. با استفاده از روش میکرودرم ابریژن، لایه‌های جدید پوست ظاهر می‌شوند و جایگزین لایه‌های از بین رفته‌ی قبلی می‌شوند و در لایه‌های زیرین پوست شروع به ساخت سلول‌های تازه می‌کند. لایه‌ای از پوست که با این روش در سطح قرار گرفته است، بسیار با طراوت، دارای میزان بالاتری از کلاژن و در کل سفت‌تر از لایه‌های مرده‌ی از بین رفته است. پس از پایان انجام روش میکرودرم ابریژن ازکرمهای مرطوب کننده وماسکهای مغذی و ضدآفتاب‌های مناسب مخصوص نوع پوست استفاده می‌کنیم استفاده از روش میکرودرم ابریژن برای از بین بردن آکنه در صورتی که اکنه فعال دارید منع میباشد

روش‌های مختلف میکرودرم ابریژن بر اساس دستگاه‌های مورد استفاده

روش‌های متفاوتی برای انجام میکروردم ابریژن وجود دارد که با توجه به نوع دستگاه‌های مورد استفاده، متفاوت هستند. در یکی از این روش‌ها که از دستگاه هندپیس نوک الماسی استفاده می‌شود، قسمت دستی دستگاه، به گونه‌ای طراحی شده است که به آرامی سطح پوست شما را خراش می‌دهند و سلول‌های مرده را از پوست خارج و هم‌زمان آن‌ها را مکش می‌کند. عمق سایش در این روش میکرودرم ابریژن، تا حد زیادی تحت تأثیر فشار دستی قسمت دستگیره و همچنین مدت زمان ماندن مکنده بر روی سطح پوست است.. در روشی دیگر که میکرودرم ابریژن کریستالی است، از یک قطعه‌ی دستی برای قرار دادن کریستال‌ها روی پوست استفاده می‌شود تا به آرامی کریستال‌ها بر روی پوست اسپری شود و لایه‌های سطحی از بین برود و سلول‌های مرده مکش می‌شوند. روش سوم، روشی به نام هیدرادرم ‌ابریژن است که در این روش از میکرودرم ابریژن، هم زمان محصولات لایه بردار و محصولات پوستی به نوعی به پوست تزریق می‌شوند و نیازی به استفاده از کریستال‌ها در این روش نیست. این روش که جدیدتر از سایر روش‌هاست، کل فرآیند کلاژن سازی پوست را تحریک می‌کند و جریان خون به پوست را به حداکثر می‌رساند.

آیا میکرودرم ابریژن نیز عوارض جانبی دارد؟

گاهی دیده می‌شود که درمان‌های پوستی در کنار کمک به بهبود پوست، عوارض مانند حساسیت‌های پوستی، جوش، آکنه و غیره را ایجاد می‌کنند که این عوامل به طور مستقیم با نوع مواد اولیه‌ی استفاده شده در این درمان‌ها در ارتباط است. استفاده از مواد مرغوب اولیه و نیز دانش صحیح از بافت پوست باعث می‌شود این اثرات جانبی به حداقل برسند. نکته‌ی قابل توجه نیز این است که معمولا این عوارض پس از گذشت مدتی از بین می‌روند مگر اینکه آسیب جدی توسط افراد غیر متخصص به پوست وارد شده باشد. در مورد عوارض جانبی روش میکرودرم ابریژن باید بدانید این عوارض با توجه به نوع پوست شما و مرغوبیت مواد اولیه‌ی مورد استفاده توسط متخصص، شامل کمی قرمزی، تورم و اندکی حساسیت می‌تواند باشد که معمولا طی چند ساعت پس از درمان از بین می‌روند. این مورد با استفاده از کرم‌های مرطوب کننده وکرمهای ترمیم کننده درمانی که توسط متخصص برایتان تجویز می‌شود به راحتی قابل درمان است و جلوی خشکی و پوسته پوسته شدن پس از انجام میکرودرم ابریژن را می‌گیرد. یکی دیگر از عوارضی که ممکن است این روش داشته باشد، ایجاد کبودی اندک روی سطح پوست است که از فشار دستگاه زیاد بر روی پوست ایجاد میشود و باز هم به تخصص و تبحر شخصی که میکرودرم ابریژن را برایتان انجام می‌دهد بر می‌گردد.

آیا همه‌ی افراد می‌توانند از میکرودرم ابریژن استفاده کنند؟

با اینکه استفاده از روش میکرودرم ابریژن برای اغلب عارضه‌های پوستی استفاده می‌شود، باید به این نکته نیز توجه کرد که تنها برای عوارض لایه‌های سطحی پوست این روش قابل استفاده است. این روش فقط لایه‌ی اپیدرم را تحت تأثیر قرار می‌دهد و عوارض پوستی لایه‌های عمیق‌تر را درمان نخواهد کرد. اگر پوست بسیار تیره‌ای نیز دارید بهتر است در مورد انجام این روش با پزشک متخصص خود مشورت کنید چرا که این احتمال وجود دارد که میکرودرم ابریژن در پوست‌های بسیار تیره منجر به افزایش پیگمنت‌های پوستی شود. بهتر است در صورت داشتن عوارضی مانند: زخم‌های باز، کیست‌های فعال، آکنه‌های گروهی که به تازگی ایجاد شده‌اند، مصرف آکوتان برای آکنه، اگزما، تبخال فعال دهانی، کیست‌های سرطانی و بدخیم و تاول‌های ایجاد شده بر اثر تب، از انجام میکرودرم ابریژن خودداری کنید . نکته مهم اینکه بعد از انجام میکرودرم ابرژن حتما مراقبتهای لازم را انجام دهید تا دچار مشکلات جدید نشوید


سوال مسابقه : کارایی میکرو درم ابرژن چیست ؟؟

76 دیدگاه

 1. pari_h003 گفت:

  برای لایه برداری پوست و از بین بردن عارضه های پوستی و باعث طراوت و شادابی پوست میشه

 2. sefroyek5 گفت:

  از بین بردن لایه های سطحی پوست و طراوت پوست و از بین بردن چین و چروک و خطوط ریز و از بین بردن جای زخم

 3. _f4tem_ گفت:

  از بین بردن لایه های سطحی پوست و طراوت پوست و از بین بردن چین و چروک و خطوط ریز و از بین بردن جای زخم

 4. a.amp44 گفت:

  برای داشتن پوستی شاداب و از بین بردن خطوط ریز و سلولهای مرده و از بین بردن جای زخم

 5. neda_2046 گفت:

  شادابی پوست

 6. sh_sln319 گفت:

  ا از بین بردن لایه‌های سطحی پوست که اغلب سلول‌های مرده و آسیب دیده‌ی بافت پوست هستند، تا حد زیادی طراوت پوست برمی‌گردد. روش میکرودرم ابریژن را می‌توانیم برای از بین بردن آثار آفتاب سوختگی، چین و چروک‌های سطحی، خطوط ریز صورت، لکه‌هایی که بر اثر افزایش سن ایجاد شده‌اند، جای زخم و آکنه و سایر آسیب‌های پوستی انجام دهیم.

 7. avalanguage1 گفت:

  برای از بین بردن چین و چروک و جای زخم و جوش و لایه های سطحی پوست و برای طراوت پوست کاربردداره.

 8. Skincare_mahboube@ گفت:

  يك روش غیر شیمیایی و کم تهاجم كه براي از بین بردن لایه‌های سطحی (مرده و آسيب ديده) پوست که باعث طراوت پوست ميشود، براي درمان لك، جاي زخم و آكنه، رفع چين و چروك و ساير مشكلات پوستي استفاده ميشود

 9. frh.mrz9709 گفت:

  برای ترمیم جای زخم و جوش و از بین بردن لایه های سطحی پوست و اینکه برای از بین بردن خطوط ریز روی پوست هم استفاده میشه

 10. s.amp.2020 گفت:

  طراوت و شادابی پوست . از بین رفتن لایه های شاخی و روشن شدن پوست. از بین رفتن چروک های سطحی

 11. so.amp1 گفت:

  طراوت پوست و از بین رفتن و کاهش چروک و جای جوش. از بین بردن لایه های سطحی و مرده

 12. تینا افشاری گفت:

  میکرودرم ابریژن پروسه‌ی لایه‌برداری غیرتهاجمی پوست است که در آن لایه‌ی رویی پوست (سلول‌های مرده) به‌صورتی ملایم تراشیده شده و تولید کلاژن انگیخته می‌شود تا پوست تازه و سالم رشد یابد و شما چهره‌ای جوان‌تر و شاداب‌تر داشته باشید. خطوط کم‌عمق، لکه‌ها، تیرگی در پوست و لکه‌های ناشی از آفتاب در این روش قابل‌درمان هستند.

 13. mrz.frh9709 گفت:

  کاربردش برای از بین بردن جای زخم و‌جوشه و برای صاف شدن خطوط ریز و چین و چروک ها هم استفاده میشه و برای از بین بردن سلولهای مرده ی پوست هم استفاده میشه .

 14. noroozi68_71 گفت:

  میکرودرم ابریژن پروسه‌ی لایه‌برداری غیرتهاجمی پوست است که در آن لایه‌ی رویی پوست (سلول‌های مرده) به‌صورتی ملایم تراشیده شده و تولید کلاژن انگیخته می‌شود تا پوست تازه و سالم رشد یابد و شما چهره‌ای جوان‌تر و شاداب‌تر داشته باشید. خطوط کم‌عمق، لکه‌ها، تیرگی در پوست و لکه‌های ناشی از آفتاب در این روش قابل‌درمان هستند بخصوص اگر جلسات درمان پیاپی و متوالی باشند.
  بعد از انجام میکرودرم ابریژن مرطوب‌کننده ها، کرم‌ها و لوسیون ها بهتر و آسان‌تر جذب می‌شوند و اثر بیشتری خواهند داشت. میکرودرم روشی بدون درد، با میزان ریسک پایین است که از آن می‌توان جهت برطرف کردن برخی از مشکلات پوستی استفاده نمود

 15. saham.edalat99@ گفت:

  برای از بین رفتن جای جوش، لک و چروکهای ریز از این روش استفاده میشه و کلا نتیجش،شادابی و درخشانی پوست👍

 16. @l.aminpour گفت:

  برای اینکه دیگه از شر آرایش بیست و چهارساعته راحت بشی و پوستت بدون کرم زیبا و با طراوت باشه این روش که لکه ها و جای جوش و کلا سلولای مرده پوست رو از بین میبره عالیه

 17. l.aminpour@ گفت:

  طراوت و درخشانی پوست
  اسممو تو کامنت قبلی اشتباه وارد کردم😅

 18. frh.mrz9709 گفت:

  برای از بین بردن خطوط ریز و سطحی و لکه های تیره و جای جوش

 19. avalanguage1 گفت:

  برای از بین بردن لکه های تیره پوست و از بین بردن سلولهای مرده پوست

 20. sefroyek5 گفت:

  برای از بین بردن سلولهای مرده و آسیب دیده ی پوست و چین و چروکهای سطحی

 21. morteza1371f گفت:

  برای از بین بردن جای جوش و زخم و لایه های مرده ی پوست که باعث‌طراوت پوست میشود

 22. n.viki71374 گفت:

  درمان لکه های حاملگی و ترکهای پوست در زمان حاملگی یا چاقی و بلوغ
  درمان اسکارهای حاصل از آکنه
  کوچک نمودن منافذ پوستی :
  بهبودی اسکارها
  از بین بردن کومدونهای سر سیاه و سرسفید و تمیز شدن پوست وشادابی پوست .

 23. _janan.80_ گفت:

  شادابی و لطافت پوست و از بین بردن خطوط و چین و چروک پوست

 24. helma22996 گفت:

  برای از بین بردن چروک های سطحی و کاهش عمق چروک های عمیق
  جوانسازی وتحریک کلاژن سازی
  بهبود لک های پوستی
  روشن تر کردن رنگ پوست
  افزایش شفافیت و لطافت پوست
  بعد از انجام میکرودرم ابریژن مرطوب‌کننده ها، کرم‌ها و لوسیون ها بهتر و آسان‌تر جذب می‌شوند

 25. Bhr.zibaie گفت:

  روش میکرودرم ابریژن را می‌توانیم برای از بین بردن آثار آفتاب سوختگی، خطوط ریز صورت، لکه‌هایی که بر اثر افزایش سن ایجاد شده‌اند، جای زخم و آکنه و سایر آسیب‌های پوستی انجام دهیم و هم چنین از بین بردن لایه های سطحی پوست و طراوت پوست و از بین بردن چین و چروک و خطوط ریز استفاده کرد.

 26. pari_h003 گفت:

  برای از بین بردن چین و چروک و خطوط ریز و درمان جای زخم و حای جوش و درمان لکه های پوستی

 27. S.sh9295 گفت:

  راهی برای بازگشت پوست شاداب جوانی

 28. Jaafarimaryam73 گفت:

  از بین بردن چروکهای ریز سطحی، برداشتن سلولهای مرده پوست، روشن کردن پوست، درمان لکه های پوستی، شفاف کردن پوست

 29. Meymanat.j@ گفت:

  میکرودرم ابریژن یک پروسه غیر تهاجمی برای از بین بردن لایه مرده پوست و ازبین بردن چروکهای سطحی و روشن تر شدن پوست است

 30. Mrymhydry590@ گفت:

  یک روش غیرتهاجمی بدون درد برای ازبین بردن چروک‌ها سطحی پوست و شفاف سازی پوست

 31. Shahrzad_jalali@ گفت:

  یک روش غیرتهاجمی بدون درد برای بازگشت طراوت پوست و از بین بردن چروکهای سطحی

 32. مهرناز گفت:

  _ از بین بردن چروک های سطحی وکاهش عمق چروک های عمیق
  – جوانسازی وتحریک کلاژن سازی
  – بهبود لک های پوستی
  – روشن تر کردن رنگ پوست
  – افزایش شفافیت و لطافت پوست
  – از بین بردن جوش های سرسیاه (کومدون)
  – افزایش جذب کرم ها و داروهای موضعی تا 10 برابر
  – برای درمان اسکار (جای زخم، جوش، بریدگی، آبله مرغان و …)

  • mehrnazd_beauty گفت:

   از بین بردن چروک های سطحی و کاهش عمق چروک های عمیق

   – جوانسازی وتحریک کلاژن سازی

   – بهبود لک های پوستی

   – روشن تر کردن رنگ پوست

   – افزایش شفافیت و لطافت پوست

   – از بین بردن جوش های سرسیاه (کومدون)

   – افزایش جذب کرم ها و داروهای موضعی تا 10 برابر

   – برای درمان اسکار (جای زخم، جوش، بریدگی، آبله مرغان و …)

 33. morteza1371f گفت:

  برای از بین بردن جای جوش و زخم و لایه های مرده ی پوست که باعث طراوت پوست میشود ، خطوط ریز هم از بین میبرد

 34. fereshteyemorteza1994 گفت:

  از بین بردن لایه های مرده پوست و روشن شدن پوست همچنین جای جوش و خطوط ریز از بین میرود

 35. gandom_skincare گفت:

  میکرودرم ابریژن .راهی براز بازشگشت پوست و شادابی جوانی،با برداشتن لایه های سطحی به پوست کمک کمیکند تا طراوت خود را بازیابد..و یک روش غیر شیمیایی و کم تهاجم که سلولهای مرده و اسیب دیده بافت پوست را برداشته و به بهتر شدن بافت پوست مورو استفاده قرار میگیرد.همچجنین برای از بین بردن آثار افتاب سوخنگی.چین و چروک های سطحی،خطوط ریز،لکهای بر اثر افزایش سن.جای زخم و اکنه توسط پزشک متخصص و افراد مجرب انجام میشود.که از سه روش هندپیس،میکرودرن ابریژن کریستالی و هیدرادرم ابریژن بصورت تخصصی و بر اساس نوع و سن مراجعه کننده و نوع مواد مرغوب و اولیه و دانش صحیح از بافت پوست انجام میشود تا عوارض جانبی را به حداقل برسد

 36. sh_sln319 گفت:

  به عنوان روشی برای لایه برداری از پوست استفاده می‌شود. در روش میکرودرم ابریژن، با از بین بردن لایه‌های سطحی پوست که اغلب سلول‌های مرده و آسیب دیده‌ی بافت پوست هستند، تا حد زیادی طراوت پوست برمی‌گردد. از دستگاهی خاص با یک سطح ساینده و بلورهای ظریف اکسید آلومینیوم و یا بی‌کربنات سدیم برای ساییدن سطح پوست و از بین بردن سلول‌های مرده استفاده مي شود.

 37. shaqayeq گفت:

  کاربردش برای از بین بردن جای زخم و‌جوشه و برای صاف شدن خطوط ریز و چین و چروک ها هم استفاده میشه و برای از بین بردن سلولهای مرده ی پوست هم استفاده میشه .

 38. karimibeauty گفت:

  سلام و تشکر از مشارکت

 39. karimibeauty گفت:

  سلام و تشکر از مشارکت شما گرامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *